Strona główna

Morszczyn pęcherzykowaty ? reguluje pracę tarczycy, odchudza, usuwa blizny i rozstępy
Morszczyn pęcherzykowaty jest to glon morski występujący w wodach Bałtyku, Morza Północnego i północnych rejonach Atlantyku, w Polsce występuje w Zatoce Gdańskiej. Obecnie od około 20 lat, ze względu na zanieczyszczenie tego akwenu, nie jest tam spotykany. Surowcem są odsolone i wysuszone plechy morszczynów zawierające nie mniej niż 0,1% jodu.
Morszczyn pęcherzykowaty jest bogatym źródłem, deficytowego w żywności, organicznie związanego jodu i selenu. Morszczyn reprezentuje sobą zrównoważony kompleks witamin, makro- i mikroelementów, zawierający, oprócz wyżej wymienionych minerałów, witaminę A, B1, B2, C, potas, wapń, miedź, cynk, mangan i inne związki. Wysoka zawartość dobrze przyswajalnych związków jodu (w tym także w postaci dijodotyrozyny), które zwiększają ilość wytwarzanych przez tarczycę hormonów tyroksyny oraz pobudzają procesy kataboliczne, zapobiegają m .in otyłości i przerostowi gruczołu tarczowego.

Zawarte w morszczynie polisacharydy łatwo pęcznieją w jelitach i ułatwiają wypróżnianie u osób z atonią jelit oraz zaparciem. Selen natomiast niezbędny jest dla funkcjonowania dejodynazy. Polisacharydy, czyli: fukoidan, laminarin, kwas alginowy i inne, wzbudzają duże zainteresowanie dzięki żelowym właściwościom kwasu alginowego, który jest hydrofilną koloidalną substancją, zdolną do pochłaniania wody i zwiększania swej objętości 25-35 krotnie, morszczyn pęcherzykowaty zwiększa objętość żołądka, sprzyja stopniowemu wchłanianiu węglowodanów oraz tłuszczy do krwi i tym samym reguluje apetyt.

Morszczyn pęcherzykowaty wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe, endoekologiczne oraz sprzyjające gojeniu się ran. Zwiększa on aktywność enzymów biorących udział w utlenianiu lipidów i przekształcaniu cholesterolu w kwasy żółciowe oraz zapobiega ich odkładaniu na ściankach naczyń. Przy tym biosynteza cholesterolu nie zostaje naruszona, co wyklucza negatywne skutki tego procesu.

Morszczyn pęcherzykowaty jest skuteczny w stanach zapalnych układu moczowo-płciowego oraz w dysbakteriozie (hamuje rozwój patogennej mikroflory bakteryjnej). Składniki glonu stymulują procesy regeneracyjne, sprzyjając ziarninowaniu tkanek, epitelizacji i zabliźnianiu się ran oraz owrzodzeń. Połączenie antyoksydacyjnego działania biologicznie aktywnych składników glonu z enterosorpcyjnym efektem kwasu alginowego daje działanie radioochronne i oczyszczające. Stąd morszczyn pęcherzykowaty potrafi usuwać z organizmu metale ciężkie (m. in. ołów, rtęć) oraz radionuklidy. Ponadto posiada on właściwości antykoagulacyjne i sprzyja normalizacji przepuszczalności naczyń krwionośnych. Może być skuteczny w usuwaniu uporczywych zaparć, zwłaszcza u osób otyłych i jako źródło mikroelementów dla rekonwalescentów i osób starszych.

Morszczyn pęcherzykowaty wykorzystywany jest również jako surowiec do otrzymywania laminaryny i fukoidyny. Działa remineralizująco, przywraca równowagę skórze i odpowiednie nawilżenie. Wykorzystywany jest w preparatach do usuwania blizn i rozstępów. A odpowiednio preparowany morszczyn jest składnikiem kremów odchudzających i przeznaczonych do masażu.

 

morszczyn pęcherzykowaty - glon morski
Morszczyn pęcherzykowaty, 50g
| Strona główna | Polityka Prywatności | Regulamin |
© Edumed - Herbata czerwona sklep, Herbaty odchudzające sklep - suplementy diety odchudzanie, Dieta kapuściana, Oczyszczanie organizmu
Payu platnosci
Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.