Strona główna

Olejek z drzewa herbacianego - niszczy grzybicę i bakterie, działa na trądzik
Olejek z drzewa herbacianego nie ma nic wspólnego z krzewem herbacianym, z którego wyrabia się herbatę. We wschodniej Australii rośnie: Melaleuca Alternifolia, popularnie nazywana Tea Tree (drzewem herbacianym).

Pierwsze naukowe wyniki badań nad składem oraz terapeutycznym zastosowaniem Tea Tree Oil opublikowano w latach 30 w Australian Journal of Dentistry i w British Medical Journal. Dowodziły one ? co podaje Melaleuca Polska - że olejek ma bardzo silne właściwości bakteriobójcze oraz przeciwgrzybicze, a jednocześnie znacznie przyśpiesza gojenie ran. Wyniki tych badań zostały ostatnio potwierdzone w licznych światowych ośrodkach naukowych.

Dobrej jakości olejek herbaciany zawiera 40% terpinen-4-olu, składnika o właściwościach leczniczych. Właściwości olejku są bardzo dobrze widoczne przy leczeniu skaleczeń, zadrapań, ukąszeń.

Olejek z drzewa herbacianego zwalcza także grzyba Trichopyton powodującgo grzybicę międzypalcową oraz niektóre grzybice paznokci. Może także niszczyć rzęsistka pochwowego oraz inne, które powodują zakażenia pochwy. Olejek herbaciany pomaga leczyć trądzik. Żel zawierający 5% tego olejku leczy trądzik równie skutecznie jak młyn do mycia twarzy z dodatkiem 5% nadtlenku benzolowego.

Olejek z drzewa herbacianego może także chronić przed grzybem wywołującym łupież.

Sposób użycia:

Olejek z drzewa herbacianego stosuje się wyłącznie zewnętrznie.

W przypadku grzybicy międzypalcowej i grzybicy paznokci nałożyć 1-2 krople czystego olejku na skórę i paznokcie. Można stosować dwa, trzy razy dziennie. Inny sposób to moczenie stóp w letniej wodzie z dodatkiem 15-20 kropli olejku.

Warto też zrobić kąpiel z dodatkiem olejku . W tym celu do wanny napełnionej ciepłą wodą, dodajemy 30-35 kropli olejku.

Tea Tree Oil - olejek z drzewa herbacianego, 10 ml

Olejek z drzewa herbacianego     Olejek z drzewa herbacianego

| Strona główna | Polityka Prywatności | Regulamin |
© Edumed - Sok z brzozy, Herbata czerwona sklep - Kapsułki na odchudzanie, Hydrosana, preparaty odchudzające
Payu platnosci
Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.