Strona główna

Pestki dyni na prostatę i problemy ze skórą
Dynia jest warzywem o imponującym kształcie, rozmiarze i barwie. Ale oprócz walorów estetycznych posiada również liczne wartości odżywcze. Jadalny jest zarówno miąższ owocu jak i pestki.

Pestki dyni bogate są w olej zawierający specyficzny fitosterol o nazwie cucurbitasterol. Fitosterole należą do złożonych substancji chemicznych, którym udowodniono profilaktyczne działanie w zapobieganiu problemom z prostatą. Pestki dyni zawierają także sole mineralne wzbogacone fosforanami, błonnik, oraz niewielkie ilości enzymów, żywic, cukrów i związków białkowych.

Pestki dyni pomagają walczyć z trądzikiem i wypadaniem włosów. 

Stosuje się je również jako przeciwko pasożytom przewodu pokarmowego. Pestki można jadać zaraz po wydrążeniu z owocu lub po wysuszeniu.

Posiadają witaminy A, B9, B15. W piekarnictwie używane są do posypki na pieczywie, w cukiernictwie jako dodatek do ciast, a także jako dodatek do mieszanek ekologicznych zbożowych.

Prostadyn - olej z pestek dyni z wyciagiem z pokrzywy, na kłopoty z prostatą, 100 ml

Prostadyn na prostatę
Prażone pestki dyni, 60 gramów, kartonikPestki z dyni na prostatę

| Strona główna | Polityka Prywatności | Regulamin |
© Edumed - Sok z brzozy, Herbata czerwona sklep - Mugga gdzie kupić, laski ortopedyczne, Mugga deet
Payu platnosci
Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.