Strona główna

Ziele bodziszka cuchnącego, Zioła Ojca Andrzeja
Masz problemy ze skórą? Doskwiera ci bielactwo? Mamy dla Ciebie znakomity środek: ziele bodziszka cuchnącego (Geranii robertiani herba). Literatura zielarska poleca ziele bodziszka cuchnącego jako skuteczny środek przeciw bielactwu w postaci okładów i herbatek.

Ziele bodziszka cuchnącego znane było już w starożytności. Dioskuides nazwał tę roślinę geranium, od greckiego słowa geranos - żuraw, co nawiązywało do kształtu nasion bodzisa, podobnego do głowy ptaka. Nazwa łacińska bodziszka brzmi geranium robertianum, ponieważ to św. Robert określił jego właściwości lecznicze i stosował do leczenia ran i opuchlizn.

Współcześnie lekarze wykorzystują ziele bodziszka cuchnącego wykorzystują do leczenia bielactwa, jako środek oczyszczający. Medycyna ludowa uznaje to pierwsze zastosowanie - doskonały środek na bielactwo.

Sposób użycia: herbatkę z ziela (1 łyżeczka suszu na 1 szklankę wrzątku, parzyć pod przykryciem 15-20 minut, odcedzić, pić trzy razy dziennie po ? szklanki. Zewnętrznie stosuje się go do przemywań i okładów na wrzody, ropienie, czyraki i egzemy.

Literatura: ?Prawie wszystko o ziołach?, Mateusz E. Senderski, Podkowa Leśna 2004; ?Zioła źródłem zdrowia?, Krystyna Mikołajczyk, Adam
Wierzbicki, Warszawa 1999


Dostępne opakowania: 100g

Problemy z prostatą? Jest sposób: wierzbownica drobnokwiatowa 100g

Na prostatę - wierzbownica drobnokwiatowa

| Strona główna | Polityka Prywatności | Regulamin |
© Edumed - Kapsułki na odchudzanie, Herbata zielona sklep - Grzybek reishi, Miody manuka sklep, Colon pack
Payu platnosci
Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.