Zadzwoń 667 460 011
785 254 947

czynne pt-sob od 8:00 do 18:00

ALOES
2010-10-03 17:14:58

Aloes - Przywykliśmy do niego od dawna. Obowiązkowo tkwił w doniczkach naszych babć nie od końca ciesząc oko swym wyglądem. Spowszedniał tak bardzo, że zapomnieliśmy już dawno o jego wspaniałych właściwościach.

W naturze aloes jest zimozieloną byliną porastającą suche, piaszczyste i kamieniste tereny wschodniej i południowej Afryki oraz Ameryki Północnej i Środkowej. Jak się okazuje niebywałe właściwości terapeutyczne tej rośliny znali już doskonale starożytni Egipcjanie. W lecznictwie stosowano go wtedy powszechnie jako środek na wszelkie dolegliwości brzuszne i choroby weneryczne. Aloes był dla nich nie tylko lekiem, ale też rośliną o właściwościach magicznych. Zawieszenie gałązki aloesu nad drzwiami domów miało nań sprowadzić dobrobyt i zdrowie. Mahometanie zaś czynili to samo na świadectwo odbytej pielgrzymki do Mekki.

Podczas współczesnych badań stwierdzono, że miąższ świeżych liści aloesu oraz wyciśnięty z nich sok zawierają specyficzne wielocukry i połączenie białkowe o konstrukcji śluzowej, a także antrazwiązki, kwasy organiczne oraz znaczne ilości soli mineralnych zasobnych w wapń, potas, cynk, magnez, fosfor, sód, żelazo, mangan, chrom, miedź oraz german. Istotną rolę w składzie chemicznym aloesu odgrywają również endogenne i egzoenne aminokwasy, substancje, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować, enzymy - lipaza, amylaza i celulaza obraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Sok z aloesu zawiera również substancje o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym, antrachinony, ligniny, oraz niezwykle istotne biostymulatory, czyli substancje biorące udział w procesach regeneracji i metabolizmu.

Wspomniane czynniki decydują o niezwykłej wszechstronności aloesu. W medycynie używa go jako środka ogólnie wzmacniającego, przeczyszczającego, bakteriobójczego i regenerującego. Leczy się nim przede wszystkim nieżyty żołądka i jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, wrzody żołądka i dwunastnicy, dychawicę oskrzelową i miażdżycę. W postaci przemywań aloes stosuje się także przy niektórych chorobach oczu między innymi przy zapaleniu rogówki i spojówek oraz zmętnieniu rogówki. Zewnętrznie używa się preparatów z aloesu przy oparzeniach, odleżynach, owrzodzeniach, pęknięciach skóry oraz świądzie i wysypkach. Zażywanie soku z aloesu przyspiesza rekonwalescencję, regeneruje organizm i stymuluje prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów.

Ze świata farmaceutycznego dobroczynne właściwości aloesu przeniknęły do kosmetyki. Od szamponów począwszy na kremach, maseczkach i odżywkach nie kończąc, wszystkie kosmetyki z dodatkiem soku aloesowego są znanymi i cenionymi przez panie produktami tej branży.

Niezwykłym dodatkowym walorem aloesu jest to, że wcale, ale to wcale nie musi nas to nic a nic kosztować. Wystarczy pójść w ślad naszych babć. Aloes hoduje się w doniczkach bardzo łatwo i łatwo się rozmnaża, kilka kropel świeżego soku możemy wymieszać z jakimkolwiek kremem, z rozpłatanych listków można zrobić sobie maseczkę - najlepiej, jeśli ścięte poleżą przez kilka dni w lodówce. Listek albo dwa można również dodać do jakiejkolwiek sałatki nie psując jej oryginalnego smaku. A już prawdziwą frajdę można mieć zasiadając wieczorem przed telewizorem racząc się malutkim kieliszeczkiem aloesowego winka. 


Wiedza


Aloes drzewiasty

Aloe arborescens Mill. Aloes - jest to zawsze zielona roslina ? sukulent. Występuje na ubogich w wodę, piaszczystych i kamienistych terenach wschod...

Amarantus ? zdrowe ziarno, pożywne płatki

Amarantus (z greckiego amárantos niewiędnący). Roślina zielna z rodziny szarłowatych (ok. 50 gatunków) z obszarów tropikalnych i subtropikaln...

Aronia

Wartości odżywcze owoców aronii znano od dawna we wschodnich stanach Ameryki Północnej. Od XIX wieku aronia  uprawiana jest w Rosji i Szwecji a ...

Ashwagandha

  Stress, nerwice i zbierająca coraz większe żniwo ? depresja. Trzy plagi współczesnej codzienności, pełnej brutalności, kłamstwa, i oszust...

Babka lancetowata

BABKA LANCETOWATA     Dużymi krokami zbliża się dzień dziecka. Książka, pt. ?Rośliny lecznicze stosowane u dzieci? Prof. dr hab. farm Wale...

Artykuły


W LECZNICZYCH SZPONACH DIABELSKIEGO PAZURA

 

Rodzi się w gorejącym piekle tajemniczej południowoafrykańskiej pustyni Kalahari. Przez dziewięć miesięcy w roku jego ojcem jest ognisty żar zwrotnikowego słońca i a matką okrutna susza. W ciągu pozostałych miesięcy dobrodziejstwo niebios zsyła sporadyczne deszcze które budzą go do życia. Ożywione nasiona diabelskiego szponu wypuszczają z ziemi delikatne zielone pędy i wydają na świat piękne jaskrawoczerwone kwiaty w kształcie trąbki. Z kwiatów wykształcają się strąki wyglądające jak cierniste szpony ? diabelskie szpony.

ALOES

Aloes - Przywykliśmy do niego od dawna. Obowiązkowo tkwił w doniczkach naszych babć nie od końca ciesząc oko swym wyglądem. Spowszedniał tak bardzo, że zapomnieliśmy już dawno o jego wspaniałych właściwościach.

PERMEN - Sprzyja utrzymaniu sprawności seksualnej

PERMEN - na erekcję
Permen? to kompozycja składników naturalnego pochodzenia
Pozytywnie wpływa na czas trwania i jakość erekcji
Składniki preparatu stymulują intensywność doznań w trakcie stosunku płciowego

OLEJ ROKITNIKOWY nienasycone kwasy tłuszczowe łagodzą rany tj. wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy

OLEJ ROKITNIKOWY Z OWOCÓW ROKITNIKA SYBERYJSKIEGO 100 ml
OPIS:
Syberyjska medycyna ludowa od wieków stosuje olej z owoców rokitnika. Jednak dopiero na przestrzeni ostatnich lat zauważono, jak ważną rolę może on odgrywać w kuracjach zapobiegających degeneracji komórek. Zawiera duże ilości : witamin (C, E, K, B), karotenoidów (prowitamina A), nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz mikroelementów, w tym żelazo, magnez i krzem. Odżywiają one organizm oraz pobudzają go do regeneracji. A co najważniejsze, pomagają zatrzymać patologiczny rozrost tkanek.

CANDIDA CLEAR - Usuwa brzydki zapach z ust, uwalnia organizm od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka

Candida Clear
Usuwa brzydki zapach z ust, uwalnia organizm od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka naturalnie żyjącego w naszym przewodzie pokarmowym powodującego drożdżaki.
Utrzymanie zdrowego przewodu pokarmowego wymaga znacznie więcej niż tylko dobrej diety. Niezbędna jest obecność pożytecznych bakterii. Flora musi być odpowiednio zrównoważona a system odpornościowy sprawny. NOW Candida Clear jest unikalną formułą, starannie zaprojektowaną dla uwolnienia organizmu od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka naturalnie żyjącego w naszym przewodzie pokarmowym. Nie wyrównany poziom tych bakterii może często prowadzić do nadmiaru drożdżaków, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Ponadto likwiduje niemiły zapach z ust który jest spowodowany procesem rozkładu pokarmu. Wspomaga leczenie trądziku i innych dolegliwości skórnych.

Zadaj pytaniePrzyjmujemy płatności


Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.