Zadzwoń 667 460 011
785 254 947

czynne pt-sob od 8:00 do 18:00

Jonizatory powietrza


Czy wiesz że pracując przy komputerze narażasz siebie na szereg zagrożeń?

 • Częste bóle,
 • zawroty głowy,
 • podwyższone ciśnienie krwi,
 • alergie,
 • złe samopoczucie

to częste objawy przebywania w silnie zjonizowanym dodatnimi jonami środowisku wytwarzanym przez sprzęt elektroniczny.

Ważne jest, żeby wiedzieć w jakim stopniu emitowanie jonów ujemnych ma znaczenie dla zdrowia i poprawy samopoczucia. Stosowne jest też rozeznanie się w jakim stopniu ubogie w jony powietrze w biurach i mieszkaniach może wywoływać negatywne efekty na nasz zdrowie. Urządzenia elektroniczne, zwłaszcza komputery, monitory, drukarki laserowe i wyposażenia z tworzyw sztucznych przyczyniają się do wzmożonej emisji niekorzystnych jonów dodatnich.

Dodatkowym czynnikiem zwiększającym koncentrację jonów jest liczba osób przebywających w pomieszczeniu, praca grzejników elektrycznych oraz gęstość substancji zanieczyszczających powietrze, np. dym papierosowy.

Badania naukowe nad jonami

Wieloletnie badania znaczenia nasycenia jonów dodatnich i ujemnych w powietrzu, rozpoczęte już w 1931r w Niemczech dowodzą istotnego ich wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka. Badano biologiczne efekty działania na ludziach a testy przeprowadzano na zróżnicowanych grupach osób. Wyniki badań pokazały, że jonizacja powietrza przeciwnych ładunków ma różnorakie efekty. Nasycenie powietrza jonami dodatnimi powodowało wzrost szybkości tętna, zwiększenie ciśnienia krwi i przyspieszoną przemianę materii w skutek nieprzyjemnych odczuć, jak: ból i zawroty głowy, znużenie.

Niemniej jednak jony ujemne powodowały zmniejszenie tych dolegliwości. Przyczyniały się też do wytworzenia dobrego samopoczucia. Dowiedziono również korzystnych efektów udziału jonów ujemnych na organizmach żywych. W przypadkach leczenia cierpiących na choroby układu oddechowego pacjentów, okazało się, że dobrym w rezultacie środkiem leczniczym była terapia z zastosowaniem jonów ujemnych. W innych klinicznych analizach cierpiącym na katar sienny i astmę uzyskano ulgę po poddaniu pacjentów działaniu jonów ujemnych.

Dlaczego warto stosować jonizatory powietrza?

Poprzez stosowanie oczyszczacza powietrza z wbudowanym jonizatorem można mieć w znacznym stopniu wpływ na koncentrację jonów w pomieszczeniu. Niezależnie od realizowanych przez oczyszczacz podstawowych zadań związanych z regulowaniem przepływu i poprawiania jakości powietrza dostarcza on ujemnych jonów niwelujących niekorzystne - dodatnie.

Cechy oczyszczaczy powietrza wytwarzających ujemne jony:
 • łagodzenie objawów astmy,
 • łagodzenie objawów alergii oddechowych,
 • łagodzenie migren,
 • wspomaganie oczyszczania zatok i łagodzenie związanych z nimi dolegliwości,
 • łagodzenie dolegliwości meteopatycznych,
 • ograniczenie negatywnych objawów pracy przy komputerze takie jak pieczenie oczu, znużenie i bóle głowy.
W pomieszczeniach, w których pracuje jonizator:
 • lepiej się śpi,
 • przyjemniej się oddycha,
 • szybciej wypoczywa,
 • szybciej goją się rany,
 • znikają uderzenia gorąca,
 • szybciej usuwane są nieprzyjemne zapachy.

Wiedza


Aloes drzewiasty

Aloe arborescens Mill. Aloes - jest to zawsze zielona roslina ? sukulent. Występuje na ubogich w wodę, piaszczystych i kamienistych terenach wschod...

Amarantus ? zdrowe ziarno, pożywne płatki

Amarantus (z greckiego amárantos niewiędnący). Roślina zielna z rodziny szarłowatych (ok. 50 gatunków) z obszarów tropikalnych i subtropikaln...

Aronia

Wartości odżywcze owoców aronii znano od dawna we wschodnich stanach Ameryki Północnej. Od XIX wieku aronia  uprawiana jest w Rosji i Szwecji a ...

Ashwagandha

  Stress, nerwice i zbierająca coraz większe żniwo ? depresja. Trzy plagi współczesnej codzienności, pełnej brutalności, kłamstwa, i oszust...

Babka lancetowata

BABKA LANCETOWATA     Dużymi krokami zbliża się dzień dziecka. Książka, pt. ?Rośliny lecznicze stosowane u dzieci? Prof. dr hab. farm Wale...

Artykuły


W LECZNICZYCH SZPONACH DIABELSKIEGO PAZURA

 

Rodzi się w gorejącym piekle tajemniczej południowoafrykańskiej pustyni Kalahari. Przez dziewięć miesięcy w roku jego ojcem jest ognisty żar zwrotnikowego słońca i a matką okrutna susza. W ciągu pozostałych miesięcy dobrodziejstwo niebios zsyła sporadyczne deszcze które budzą go do życia. Ożywione nasiona diabelskiego szponu wypuszczają z ziemi delikatne zielone pędy i wydają na świat piękne jaskrawoczerwone kwiaty w kształcie trąbki. Z kwiatów wykształcają się strąki wyglądające jak cierniste szpony ? diabelskie szpony.

ALOES

Aloes - Przywykliśmy do niego od dawna. Obowiązkowo tkwił w doniczkach naszych babć nie od końca ciesząc oko swym wyglądem. Spowszedniał tak bardzo, że zapomnieliśmy już dawno o jego wspaniałych właściwościach.

PERMEN - Sprzyja utrzymaniu sprawności seksualnej

PERMEN - na erekcję
Permen? to kompozycja składników naturalnego pochodzenia
Pozytywnie wpływa na czas trwania i jakość erekcji
Składniki preparatu stymulują intensywność doznań w trakcie stosunku płciowego

OLEJ ROKITNIKOWY nienasycone kwasy tłuszczowe łagodzą rany tj. wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy

OLEJ ROKITNIKOWY Z OWOCÓW ROKITNIKA SYBERYJSKIEGO 100 ml
OPIS:
Syberyjska medycyna ludowa od wieków stosuje olej z owoców rokitnika. Jednak dopiero na przestrzeni ostatnich lat zauważono, jak ważną rolę może on odgrywać w kuracjach zapobiegających degeneracji komórek. Zawiera duże ilości : witamin (C, E, K, B), karotenoidów (prowitamina A), nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz mikroelementów, w tym żelazo, magnez i krzem. Odżywiają one organizm oraz pobudzają go do regeneracji. A co najważniejsze, pomagają zatrzymać patologiczny rozrost tkanek.

CANDIDA CLEAR - Usuwa brzydki zapach z ust, uwalnia organizm od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka

Candida Clear
Usuwa brzydki zapach z ust, uwalnia organizm od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka naturalnie żyjącego w naszym przewodzie pokarmowym powodującego drożdżaki.
Utrzymanie zdrowego przewodu pokarmowego wymaga znacznie więcej niż tylko dobrej diety. Niezbędna jest obecność pożytecznych bakterii. Flora musi być odpowiednio zrównoważona a system odpornościowy sprawny. NOW Candida Clear jest unikalną formułą, starannie zaprojektowaną dla uwolnienia organizmu od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka naturalnie żyjącego w naszym przewodzie pokarmowym. Nie wyrównany poziom tych bakterii może często prowadzić do nadmiaru drożdżaków, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Ponadto likwiduje niemiły zapach z ust który jest spowodowany procesem rozkładu pokarmu. Wspomaga leczenie trądziku i innych dolegliwości skórnych.

Zadaj pytaniePrzyjmujemy płatności


Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.