Zadzwoń 46 814 6000
785 254 947

czynne pt-sob od 8:00 do 18:00

morszczyn


Morszczyn pęcherzykowaty jest to glon morski występujący w wodach Bałtyku, Morza Północnego i północnych rejonach Atlantyku, w Polsce występuje w Zatoce Gdańskiej. Obecnie od około 20 lat, ze względu na zanieczyszczenie tego akwenu, nie jest tam spotykany. Surowcem są odsolone i wysuszone plechy morszczynów zawierające nie mniej niż 0,1% jodu.
Morszczyn pęcherzykowaty jest bogatym źródłem, deficytowego w żywności, organicznie związanego jodu i selenu. Morszczyn reprezentuje sobą zrównoważony kompleks witamin, makro- i mikroelementów, zawierający, oprócz wyżej wymienionych minerałów, witaminę A, B1, B2, C, potas, wapń, miedź, cynk, mangan i inne związki. Wysoka zawartość dobrze przyswajalnych związków jodu (w tym także w postaci dijodotyrozyny), które zwiększają ilość wytwarzanych przez tarczycę hormonów tyroksyny oraz pobudzają procesy kataboliczne, zapobiegają m .in otyłości i przerostowi gruczołu tarczowego.

Zawarte w morszczynie polisacharydy łatwo pęcznieją w jelitach i ułatwiają wypróżnianie u osób z atonią jelit oraz zaparciem. Selen natomiast niezbędny jest dla funkcjonowania dejodynazy. Polisacharydy, czyli: fukoidan, laminarin, kwas alginowy i inne, wzbudzają duże zainteresowanie dzięki żelowym właściwościom kwasu alginowego, który jest hydrofilną koloidalną substancją, zdolną do pochłaniania wody i zwiększania swej objętości 25-35 krotnie, morszczyn pęcherzykowaty zwiększa objętość żołądka, sprzyja stopniowemu wchłanianiu węglowodanów oraz tłuszczy do krwi i tym samym reguluje apetyt.

Morszczyn pęcherzykowaty wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe, endoekologiczne oraz sprzyjające gojeniu się ran. Zwiększa on aktywność enzymów biorących udział w utlenianiu lipidów i przekształcaniu cholesterolu w kwasy żółciowe oraz zapobiega ich odkładaniu na ściankach naczyń. Przy tym biosynteza cholesterolu nie zostaje naruszona, co wyklucza negatywne skutki tego procesu.

Morszczyn pęcherzykowaty jest skuteczny w stanach zapalnych układu moczowo-płciowego oraz w dysbakteriozie (hamuje rozwój patogennej mikroflory bakteryjnej). Składniki glonu stymulują procesy regeneracyjne, sprzyjając ziarninowaniu tkanek, epitelizacji i zabliźnianiu się ran oraz owrzodzeń. Połączenie antyoksydacyjnego działania biologicznie aktywnych składników glonu z enterosorpcyjnym efektem kwasu alginowego daje działanie radioochronne i oczyszczające. Stąd morszczyn pęcherzykowaty potrafi usuwać z organizmu metale ciężkie (m. in. ołów, rtęć) oraz radionuklidy. Ponadto posiada on właściwości antykoagulacyjne i sprzyja normalizacji przepuszczalności naczyń krwionośnych. Może być skuteczny w usuwaniu uporczywych zaparć, zwłaszcza u osób otyłych i jako źródło mikroelementów dla rekonwalescentów i osób starszych.

Morszczyn pęcherzykowaty wykorzystywany jest również jako surowiec do otrzymywania laminaryny i fukoidyny. Działa remineralizująco, przywraca równowagę skórze i odpowiednie nawilżenie. Wykorzystywany jest w preparatach do usuwania blizn i rozstępów. A odpowiednio preparowany morszczyn jest składnikiem kremów odchudzających i przeznaczonych do masażu.

 

morszczyn pęcherzykowaty - glon morski
Morszczyn pęcherzykowaty, 50g

Wiedza


Aloes drzewiasty

Aloe arborescens Mill. Aloes - jest to zawsze zielona roslina ? sukulent. Występuje na ubogich w wodę, piaszczystych i kamienistych terenach wschod...

Amarantus ? zdrowe ziarno, pożywne płatki

Amarantus (z greckiego amárantos niewiędnący). Roślina zielna z rodziny szarłowatych (ok. 50 gatunków) z obszarów tropikalnych i subtropikaln...

Aronia

Wartości odżywcze owoców aronii znano od dawna we wschodnich stanach Ameryki Północnej. Od XIX wieku aronia  uprawiana jest w Rosji i Szwecji a ...

Ashwagandha

  Stress, nerwice i zbierająca coraz większe żniwo ? depresja. Trzy plagi współczesnej codzienności, pełnej brutalności, kłamstwa, i oszust...

Babka lancetowata

BABKA LANCETOWATA     Dużymi krokami zbliża się dzień dziecka. Książka, pt. ?Rośliny lecznicze stosowane u dzieci? Prof. dr hab. farm Wale...

Artykuły


W LECZNICZYCH SZPONACH DIABELSKIEGO PAZURA

 

Rodzi się w gorejącym piekle tajemniczej południowoafrykańskiej pustyni Kalahari. Przez dziewięć miesięcy w roku jego ojcem jest ognisty żar zwrotnikowego słońca i a matką okrutna susza. W ciągu pozostałych miesięcy dobrodziejstwo niebios zsyła sporadyczne deszcze które budzą go do życia. Ożywione nasiona diabelskiego szponu wypuszczają z ziemi delikatne zielone pędy i wydają na świat piękne jaskrawoczerwone kwiaty w kształcie trąbki. Z kwiatów wykształcają się strąki wyglądające jak cierniste szpony ? diabelskie szpony.

ALOES

Aloes - Przywykliśmy do niego od dawna. Obowiązkowo tkwił w doniczkach naszych babć nie od końca ciesząc oko swym wyglądem. Spowszedniał tak bardzo, że zapomnieliśmy już dawno o jego wspaniałych właściwościach.

PERMEN - Sprzyja utrzymaniu sprawności seksualnej

PERMEN - na erekcję
Permen? to kompozycja składników naturalnego pochodzenia
Pozytywnie wpływa na czas trwania i jakość erekcji
Składniki preparatu stymulują intensywność doznań w trakcie stosunku płciowego

OLEJ ROKITNIKOWY nienasycone kwasy tłuszczowe łagodzą rany tj. wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy

OLEJ ROKITNIKOWY Z OWOCÓW ROKITNIKA SYBERYJSKIEGO 100 ml
OPIS:
Syberyjska medycyna ludowa od wieków stosuje olej z owoców rokitnika. Jednak dopiero na przestrzeni ostatnich lat zauważono, jak ważną rolę może on odgrywać w kuracjach zapobiegających degeneracji komórek. Zawiera duże ilości : witamin (C, E, K, B), karotenoidów (prowitamina A), nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz mikroelementów, w tym żelazo, magnez i krzem. Odżywiają one organizm oraz pobudzają go do regeneracji. A co najważniejsze, pomagają zatrzymać patologiczny rozrost tkanek.

CANDIDA CLEAR - Usuwa brzydki zapach z ust, uwalnia organizm od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka

Candida Clear
Usuwa brzydki zapach z ust, uwalnia organizm od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka naturalnie żyjącego w naszym przewodzie pokarmowym powodującego drożdżaki.
Utrzymanie zdrowego przewodu pokarmowego wymaga znacznie więcej niż tylko dobrej diety. Niezbędna jest obecność pożytecznych bakterii. Flora musi być odpowiednio zrównoważona a system odpornościowy sprawny. NOW Candida Clear jest unikalną formułą, starannie zaprojektowaną dla uwolnienia organizmu od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka naturalnie żyjącego w naszym przewodzie pokarmowym. Nie wyrównany poziom tych bakterii może często prowadzić do nadmiaru drożdżaków, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Ponadto likwiduje niemiły zapach z ust który jest spowodowany procesem rozkładu pokarmu. Wspomaga leczenie trądziku i innych dolegliwości skórnych.

Zadaj pytaniePrzyjmujemy płatności


Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.