Zadzwoń 667 460 011
785 254 947

czynne pt-sob od 8:00 do 18:00

ashwagandha


 

Stress, nerwice i zbierająca coraz większe żniwo ? depresja. Trzy plagi współczesnej codzienności, pełnej brutalności, kłamstwa, i oszustwa. Żyjemy w coraz to większym pędzie, zarobkowym zamęcie i politycznym chaosie. Nie wytrzymujemy - naszą reakcja jest ucieczka wewnątrz, utrata chęci do życia, apatia, nieustanny lęk i poczucie zagrożenia. Czy może być na to lekarstwo?

No cóż skoro nie możemy od tego wszystkiego uciec na bezludną wyspę, ani wypowiedzieć zaklęcia które zmieniłoby ten świat, może możemy udać się w naszej wyobraźni do egzotycznej krainy, w której dawno temu pewien człowiek usiadł pod wielkim drzewem i oddał się medytacji. Jego medytacja trwała nieprzerwanie prawie jedną trzecią jego życia. Pewnego dnia człowiek ów wstał i oznajmił światu iż najważniejszy jest złoty środek, harmonia i balans. W dążeniu do tej doskonałości przez kilka tysięcy lat hindusi poszukiwali różnych środków pomagających osiągnąć wewnętrzną równowagę i najwyższy stopień oświecenia. Poszukiwania te szły w wielu kierunkach, miedzy innymi poszukiwano roślin pomocnych w osiągnięciu najwyższego celu. Zaowocowało to odkryciem ziół wspomagających leczenie nerwic, depresji i stanów lękowych. Jedną z nich jest roślina o pięknej łacińskiej nazwie withania somnifera, w hindu zwana ashwagandhą, która potwierdzając swoje niezwykłe właściwości stała się jedną z najważniejszych roślin w Ayurwedzie.

Roślina ta ma na celu doprowadzenie ludzkiej fizjologii do perfekcji. Jest jednym z niewielu ziół które jest w stanie ułatwić nam przystosowanie się naszego organizmu do sytuacji trudnych oraz zapewnić jego prawidłowe działanie w warunkach stresu fizycznego i psychologicznego. Ashwagandha poprawia wydolność ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Nazywa się to efektem nootropowym. Zwiększając możliwości OUN, poprawia zdolności uczenia się, myślenia, zapamiętywania, koncentracji i uwagi, pomagając tym samym osiągnąć optymalny poziom funkcjonowania mózgu.

 

Działanie Ashwagandhy

Ashwagandha ma silne działanie antydepresyjne i antystresowe. S.K. Bhattacharya i współpracownicy przeprowadzili w 2000 roku eksperyment dotyczący antydepresyjnego i stabilizującego emocje działania ashwagandhy. Eksperyment potwierdził to, co od tysięcy lat było znane praktykom Ayurvedy czyli silne działanie antydepresyjne i niezwykłe działanie adaptogenne polegające na przywracaniu naturalnej równowagi organizmu. Działa ona stabilizująco na emocje, dba o zachowanie poprawnego funkcjonowania narządów zmysłów i to nawet w podeszłym wieku, powoduje również wzrost naszego zadowolenia, poczucia szczęścia i przyjemności. W większych dawkach staje się środkiem o naturalnym działaniu anabolicznym.

Reasumując, Ashwagandha to nasza bezludna wyspa stworzona wewnątrz nas na której wypowiedziane zaklęcia spokoju i harmonii mają wielką moc.

Iwona Machowska

Wiedza


Aloes drzewiasty

Aloe arborescens Mill. Aloes - jest to zawsze zielona roslina ? sukulent. Występuje na ubogich w wodę, piaszczystych i kamienistych terenach wschod...

Amarantus ? zdrowe ziarno, pożywne płatki

Amarantus (z greckiego amárantos niewiędnący). Roślina zielna z rodziny szarłowatych (ok. 50 gatunków) z obszarów tropikalnych i subtropikaln...

Aronia

Wartości odżywcze owoców aronii znano od dawna we wschodnich stanach Ameryki Północnej. Od XIX wieku aronia  uprawiana jest w Rosji i Szwecji a ...

Ashwagandha

  Stress, nerwice i zbierająca coraz większe żniwo ? depresja. Trzy plagi współczesnej codzienności, pełnej brutalności, kłamstwa, i oszust...

Babka lancetowata

BABKA LANCETOWATA     Dużymi krokami zbliża się dzień dziecka. Książka, pt. ?Rośliny lecznicze stosowane u dzieci? Prof. dr hab. farm Wale...

Artykuły


W LECZNICZYCH SZPONACH DIABELSKIEGO PAZURA

 

Rodzi się w gorejącym piekle tajemniczej południowoafrykańskiej pustyni Kalahari. Przez dziewięć miesięcy w roku jego ojcem jest ognisty żar zwrotnikowego słońca i a matką okrutna susza. W ciągu pozostałych miesięcy dobrodziejstwo niebios zsyła sporadyczne deszcze które budzą go do życia. Ożywione nasiona diabelskiego szponu wypuszczają z ziemi delikatne zielone pędy i wydają na świat piękne jaskrawoczerwone kwiaty w kształcie trąbki. Z kwiatów wykształcają się strąki wyglądające jak cierniste szpony ? diabelskie szpony.

ALOES

Aloes - Przywykliśmy do niego od dawna. Obowiązkowo tkwił w doniczkach naszych babć nie od końca ciesząc oko swym wyglądem. Spowszedniał tak bardzo, że zapomnieliśmy już dawno o jego wspaniałych właściwościach.

PERMEN - Sprzyja utrzymaniu sprawności seksualnej

PERMEN - na erekcję
Permen? to kompozycja składników naturalnego pochodzenia
Pozytywnie wpływa na czas trwania i jakość erekcji
Składniki preparatu stymulują intensywność doznań w trakcie stosunku płciowego

OLEJ ROKITNIKOWY nienasycone kwasy tłuszczowe łagodzą rany tj. wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy

OLEJ ROKITNIKOWY Z OWOCÓW ROKITNIKA SYBERYJSKIEGO 100 ml
OPIS:
Syberyjska medycyna ludowa od wieków stosuje olej z owoców rokitnika. Jednak dopiero na przestrzeni ostatnich lat zauważono, jak ważną rolę może on odgrywać w kuracjach zapobiegających degeneracji komórek. Zawiera duże ilości : witamin (C, E, K, B), karotenoidów (prowitamina A), nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz mikroelementów, w tym żelazo, magnez i krzem. Odżywiają one organizm oraz pobudzają go do regeneracji. A co najważniejsze, pomagają zatrzymać patologiczny rozrost tkanek.

CANDIDA CLEAR - Usuwa brzydki zapach z ust, uwalnia organizm od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka

Candida Clear
Usuwa brzydki zapach z ust, uwalnia organizm od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka naturalnie żyjącego w naszym przewodzie pokarmowym powodującego drożdżaki.
Utrzymanie zdrowego przewodu pokarmowego wymaga znacznie więcej niż tylko dobrej diety. Niezbędna jest obecność pożytecznych bakterii. Flora musi być odpowiednio zrównoważona a system odpornościowy sprawny. NOW Candida Clear jest unikalną formułą, starannie zaprojektowaną dla uwolnienia organizmu od CANDIDIA ALBICANS, jednokomórkowego grzybka naturalnie żyjącego w naszym przewodzie pokarmowym. Nie wyrównany poziom tych bakterii może często prowadzić do nadmiaru drożdżaków, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Ponadto likwiduje niemiły zapach z ust który jest spowodowany procesem rozkładu pokarmu. Wspomaga leczenie trądziku i innych dolegliwości skórnych.

Zadaj pytaniePrzyjmujemy płatności


Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.