Darmowa dostawa Dostawa bez dodatkowych kosztów już od 250 zł

Producenci
W leczniczych szponach diabelskiego pazura
W leczniczych szponach diabelskiego pazura

Rodzi się w gorejącym piekle tajemniczej południowoafrykańskiej pustyni Kalahari. Przez dziewięć miesięcy w roku jego ojcem jest ognisty żar zwrotnikowego słońca i a matką okrutna susza. W ciągu pozostałych miesięcy dobrodziejstwo niebios zsyła sporadyczne deszcze które budzą go do życia. Ożywione nasiona diabelskiego szponu wypuszczają z ziemi delikatne zielone pędy i wydają na świat piękne jaskrawoczerwone kwiaty w kształcie trąbki. Z kwiatów wykształcają się strąki wyglądające jak cierniste szpony - diabelskie szpony.

Aby przetrwać suche warunki życia hakorośl rozesłana wykształciła specyficzny system korzeniowy, część jej korzeni wrasta w ziemię na głębokość 90-120 cm, podczas gdy inne tworzą wiązkę bulwiastych korzeni spichrzowych. To właśnie przypominające ziemniaki bulwy są dla nas cennym surowcem leczniczym.

Stwierdzono w nich obecność związków irydowych między innymi :

  • haragozydu i harpagidu a także flawonidów,
  • fenolokwasów, trójterpenów
  • oraz wielu innych leczniczych substancji

które niezwykle trudno jest pozyskać, gdyż każdy korzeń należy oddzielnie wykopać, pokroić na plasterki, wysuszyć oraz utrzeć. Ze stu kilogramów korzeni uzyskuje się jedynie sześć kilogramów surowca zawierającego substancje czynne w postaci lepkiej trudnej w obróbce substancji dzięki której złowróżbnie brzmiący czarci pazur otrzymuje przydomek uzdrowiciela z pustyni.

To w pełni zasłużone miano - Harpagophytum procumbens otrzymał od buszmenów którzy od wieków znali jego lecznicze moce. W europie najobszerniejsze i najbardziej szczegółowe badania dotyczące tego ziela przeprowadzono w Niemczech. Szereg doświadczeń potwierdził wyjątkowe lecznicze właściwości które drzemią wewnątrz bulw tej demonicznej rośliny. Sproszkowany korzeń działa głównie przeciwreumatycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, rozkurczowo, żółciopędnie, moczopędnie, uspokajająco i oczyszczająco, pobudza również uśpione mechanizmy obronne naszych własnych organizmów.

Korzenia hakorośli używa się w walce z najtrudniejszymi przeciwnikami do których możemy zaliczyć: reumoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów i kręgosłupa, dna moczanowa, liszaj rumieniowaty, odczynowe zapalenie stawów, zapalenie kaletek maziowych, mięśniobóle, choroby narządów wewnętrznych, zapalenie wątroby, zapalenie nerek, zapalenie układu moczowego, zapalenie woreczka żółciowego, zgaga, niestrawność, alergie, i zaburzenia odporności, nerwobóle, obrzęki, złe samopoczucie na tle nerwowym, osłabienie i dolegliwości osób starszych, oraz przewlekłe zatrucia nikotyną.

To szerokie spektrum działania i skuteczność leczenia znalazły swoje uznanie w przemyśle farmaceutycznym i wiele firm zagranicznych oferuje preparaty z korzenia hakorosli. W Polsce korzeń diabelskiego szponu doceniono w 2005 roku kiedy to na dorocznej uroczystości Święta Zielarza został obrany rośliną roku. Wyróżnienie to było kulminacją wieloletnich doświadczeń rzeszy czołowych polskich zielarzy którzy od dawna i z dobrym skutkiem wykorzystywali czarcią moc rośliny z piekła rodem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl