Darmowa dostawa Dostawa bez dodatkowych kosztów już od 250 zł

Opcje przeglądania
Sposób podania witaminy E
Cena
  • od
    do
Producenci

Witamina E

Lancelot - 90 kapsułek Lancelot - 90 kapsułek
Producent: Akuna
Cena:

118,42 zł

szt.
zobacz więcej
Mastervit - 480ml Mastervit - 480ml
Producent: Akuna
Cena:

112,58 zł

szt.
zobacz więcej
Pinky - 480ml Pinky - 480ml
Producent: Akuna
Cena:

112,58 zł

szt.
zobacz więcej

Witamina E

Jest jak dobra wróżka, dla każdej z nas przepowiada młodość, urodę, i zdrowie. Jej przebogate możliwości przeciwutleniające pozwalają każdej kobiecie długo zachować witalność, energię i poprawić nastrój. Witaminę E nazywa się z grecka tokoferolem, co oznacza tokos czyli rodzenie i phero nosić, wskazuje na to, iż witaminę tę uznaje się również za kwintesencję kobiecej płodności.

Nie do końca jednak tylko kobiety są jej najbardziej spragnionymi odbiorcami. Naprawdę trudno o bardziej wszechstronną witaminę. Jak wykazały badania na zwierzętach, długotrwały brak witaminy E powoduje u samców bezpłodność a u samic skłonność do poronień, co pozwala sądzić iż mężczyźni potrzebują jej na równi z kobietami. W istocie, witamina E bez względu na płeć chroni serce i mózg każdego kto po nią sięgnie. Podana podczas zawału lub bezpośrednio po nim chroni serce od dalszych uszkodzeń. Na podstawie badań przeprowadzonych na dwóch grupach pacjentów naukowcy wykazali iż witamina ta spowodowała zadziwiający spadek częstotliwości zawałów serca o 77 procent. Zdjęcia rentgenowskie pokazały, że u niektórych pacjentów stosujących witaminę E zmniejszyła się ilość płytek miażdżycowych, co świadczy o cofaniu się miażdżycy tętnic. Niektórzy stwierdzili wręcz, że witamina E jest silniejszym środkiem przeciwdziałającym zawałom serca niż aspiryna. Ponadto Witamina E przyspiesza rekonwalescencję chorych po operacji naczyń wieńcowych serca. Rozszerza naczynia krwionośne i zapobiega powstawaniu zakrzepów. Jest dobrym środkiem moczopędnym i obniżającym ciśnienie krwi. Przy czym w tym ostatnim przypadku niezwykle korzystne jest stopniowe zwiększanie dawki.

 Witamina E trzyma również w szachu cholesterol. Wyjaśnienie stanowi fakt, że sam cholesterol nie może być zły, lecz staje się taki, gdy w organizmie brakuje witaminy E. 400mg/dl cholesterolu we krwi nie szkodzi, dopóki spożywasz dostateczną ilość witaminy E, gdyż 6 cząsteczek witaminy E otacza 1 cząsteczkę cholesterolu LDL, i tworzy wokół niej wał ochronny przed wolnymi rodnikami. W ten sposób witamina E zapobiega odkładaniu się LDL w naczyniach, a tym samym chroni nas przed kłopotami z pamięcią, no i przed zawałem.

Witamina E niezbędna jest również do prawidłowej przemiany materii we wszystkich komórkach, a szczególnie w komórkach systemu nerwowego. Zapobiega schorzeniom zakrzepowym i odczynom zapalnym, zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę, a także na choroby nowotworowe. Witamina E chroni także przed rozmiękczeniem mózgu, dystrofią mięśni i hemolizą krwinek. Odgrywa ważną rolę w przemianie białek, węglowodanów i tłuszczów. Zwiększa regenerację komórek i zapobiega powstawaniu zniekształcających blizn.

Na rynku zielarskim znajduje się wiele preparatów dla zdrowia i urody zawierających witaminę E. W niektórych witamina E jest tylko jednym z komponentów w innych jest podstawowym czynnikiem. Wszystkie z nich wyróżniają się jednak tym iż zawarta w nich witamina E jest pochodzenia naturalnego. Świadczy to o ich wysokiej jakości i lepszej przyswajalności gdyż jak badania dowiodły organizm człowieka jest w stanie dłużej magazynować witaminę E pochodzenia naturalnego niż jej syntetyczny odpowiednik.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl