Darmowa dostawa Dostawa bez dodatkowych kosztów już od 250 zł

Producenci
Damiana
Damiana

DAMIANA czyli Niezłe Ziółko

Zbliża się zaczarowany miesiąc. Żaden inny nie pachnie tak jak on, żaden inny niema w sobie tyle magii, czaru i poezji. Jego największą tajemnicą są noce pełne odurzających zapachów, cykania świerszczy i zawisłej w rozgrzanym powietrzu erotyki. Te gorące lipcowe noce wabią nas co roku swym nieodpartym urokiem. Pełni ufności i oczekiwań pakujemy walizki, plecaki, torby i ruszamy w siną dal przeżyć wspaniałą przygodę tego lata.

Magia lipca sprawi że wiele rodzin po raz pierwszy od wielu, wielu zapracowanych miesięcy spotka się naprawdę ze sobą. Wielu mężów i żon zbierze ze sobą nadzieje na wspólne ciekawe przeżycia, na odmienność, na radość bycia ze sobą. Wpisana w atmosferę lipca erotyka i oczekiwanie odmiany pokreślone nieco aromatem afrodyzjakalnej Damiany mogą sprawić iż zaplanowany wyjazd będzie tym jednym jedynym i niepowtarzalnym od wielu, wielu lat.

Damiana jest starym używanym już przez starożytnych Majów afrodyzjakiem. Świat Zachodni dowiedział się o jej istnieniu dzięki Hiszpańskiemu misjonarzowi Juanowi Marii de Salvatierra który interesował się roślinami leczniczymi stosowanymi wśród nawracanych przez niego Indian. I choć minęło już kilka stuleci wśród mieszkańców Ameryki Łacińskiej zioło Damiany jest do dziś ważnym elementem medycyny ludowej.

Jej głównym przesłaniem są kobiety i terapia kobiecej bezpłodności oraz oziębłości spowodowanej okresem przekwitania. Herbatka z Damiany reguluje pracę kobiecych hormonów, wzmacnia libido, redukuje syndrom napięcia przedmiesiączkowego oraz powoduje lżejszy przebieg miesiączki. Panom z kolei pomaga zwalczyć impotencję i przedwczesną ejakulację. Obydwojgu poprawia humor i relaksuje jest sprzymierzeńcem walki z wyczerpaniem nerwowym, depresją i lękami. Diabetykom pomaga w obniżaniu poziomu cukru we krwi.

Medycyna tradycyjna Ameryki południowej i środkowej zaleca stosowanie naparów czyli herbatek, wyciągów alkoholowych oraz kadzideł. W Europie Zachodniej ziele Damiany podstawą aromatycznych papierosów i wszelkiego typu mieszanek określanych wspólnym mianem love joints . Z kolei w USA popularne są mieszanki ziołowe w kapsułkach. Na naszym rynku też ich nie brakuje, są dostępne bez recepty i zakwalifikowane jako suplement diety. Dzieje się tak gdyż Damiana jest określana jako nie toksyczna i nie powodująca skutków ubocznych.

Skoro tak to nie pozostaje wiec nic innego jak dobrze zaplanować nadchodzący urlop i związane z nim przygotowania i zakupy. Stymulujące i silnie euforyzujące działanie ziela trwa przez okres ok. 1,5 godziny. Siłą Damiany jest również to że z powodzeniem można używać jej w mieszankach z innymi ziołami o podobnym charakterze.

I kto by to pomyślał że takie niezłe ziółko wzięło swą nazwę od średniowiecznego aptekarza Św. Damiana.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl