- Amarantu
Amarantus (z greckiego amárantos niewiędnący). Roślina zielna z rodziny szarłowatych (ok. 50 gatunków) z obszarów tropikalnych i subtropikalnych, obecnie występujących na całym świecie jako chwasty.
- Bertram
Bertram jest w medycynie Hildegardy z Bingen przyprawą ułatwiająca wchłanianie istotnych dla funkcjonowania organizmu mikroelementów. Regularne spożywanie bertramu sprawia, że wszystkie komórki są dobrze zaopatrywane w składniki odżywcze.
- Cukier trzcinowy
Cukier trzcinowy nadaje się idealnie do słodzenia kawy i herbaty, co podkreśla smak i aromat napojów. Jest niezbędny do przygotowywania różnych ciast. Aromat cukru trzcinowego świetnie współgra z zapachem czekolady, wanilii i cynamonu.
- Czerwony Lotos
Czerwony Lotos można śmiało okrzyknąć rewolucyjną na rynku preparatów wspomagających odchudzanie. Kuracja ma w składzie tradycyjne, znane od tysięcy lat składniki yerba mate i pu-erh. Jej nazwa pochodzi od znajdującego się w składzie lotosu.
- Dieta orkiszowa
Pszenica orkisz (Triticum spelta) jest uprawiana od kilku tysięcy lat. Hildegarda z Bingen, prekursorka ziołolecznictwa w Europie, przypisywała mu działanie krwiotwórcze, budujące mięsnie i rozweselające.
- Fruktoza
Po spożyciu fruktozy stężenie cukru we krwi nie wzrasta tak mocno jak po tradycyjnym białym cukrze. Dlatego powinniśmy jej używać do słodzenia potraw i napojów. Fruktoza jest słodsza od cukru i dlatego dodajemy jej około 40% mniej.
- Ocet jablkowy
Octu jabłkowy: przyspiesza spalanie tłuszczów, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia trawienie i wchłanianie żelaza, hamuje apetyt.
- Olej lniany
Olej lniany uzyskiwany jest poprzez tłoczenie na zimno małych, brązowych nasion lnu (Linum Usitatissimum). Otrzymuje się w ten sposób olej roślinny o żółtawym zabarwieniu i intensywnym zapachu.
- Olej rzepakowy - najprawdopodobniej najzdrowszy olej na świecie
Rzepak jest pięknie nazywany oliwką północy. Dlaczego Otóż: cechą charakterystyczną oliwy z oliwek jest bardzo wysoka zawartość korzystnych kwasów jednonienasyconych, a olej rzepakowy jest pod tym względem olejem najbliższym.
- Olej słonecznikowy
Olej słonecznikowy jest to olej roślinny, spożywczy wykonywany z pestek słonecznika.
Olej słonecznikowy nadaje się do potraw gotowanych i duszonych. Można go stosować na zimno jako dodatek do różnego rodzaju sałatek i surówek.
- Oliwa z oliwek
Extra virgin to najcenniejsza oliwa z oliwek: z pierwszego tłoczenia na zimno. Ma doskonały smak, zapach i kwasowość. Oliwa z kolejnych tłoczeń ma już gorsze właściwości.
- Pestki dyni
Dynia jest warzywem o imponującym kształcie, rozmiarze i barwie. Ale oprócz walorów estetycznych posiada również liczne wartości odżywcze. Jadalny jest zarówno miąższ owocu jak i pestki.
- Sencha Premium
Sencha Premium to wysokiej jakości herbata zielona, nazywana też herbatą duszoną. Zebrane długie listki są lekko parzone, a następnie zwijane i suszone. Dzięki temu zatrzymują zieleń i świeży smak.
- Soja
Białko sojowe jest równie wartościowe co zwierzęce. Dlatego produkty z soi są chętnie włączane do diety przez wegetarian. Dziś produkuje się z niej mąkę, płatki, tofu, kotlety, oleje, lecytynę...